Uudenmaan ja Hämeen paikallisjärjestöt

Uudenmaan ja Hämeen SAK:n paikallisjärjestöt vastaavat alueillaan jäsenistön yhteiskunnallisesta edunvalvonnasta ammattiosasto- ja liittorajat ylittävissä kysymyksissä. Ne myös vastaavat alueensa ammattiosastojen välisestä yhteistyöstä.

Uusimaa

Hyvinkään paikallisjärjestö
Pj. Anitta Luoto
Välenojankatu 7 B 41
05880 Hyvinkää
Puh. 040 573 4118
anitta.luoto@gmail.com

Keski-Uudenmaan paikallisjärjestö
Pj. Tuula Komokallio
Sarvimäentie 8 K 147
04200 Kerava
Puh. 040 502 7731
tuula.komokallio@kerava.fi

Kirkkonummen paikallisjärjestö
Pj. Pekka Oksanen
Kantohaka 4 H 30
02400 Kirkkonummi
Puh. 040 539 2918
pekka.oksanen@netsonic.fi

Lohjan paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Jouni Linden
Kiveläntie 4 C 17
08700 Lohja
Puh. 050 340 4233
jounilinden@hotmail.com

Loviisan paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Jarmo Suvisaari
Seppäläntie 24 A 6
07900 Loviisa
Puh. 044 325 9027
jarmo.suvisaari@luukku.com

Länsi-Uudenmaan paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Karita Pihlström
Björknäsgatan 29-31 F31
10650 Ekenäs
Puh.
karita.pihlstrom@gmail.com

Mäntsälän paikallisjärjestö

Porvoon paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Einari Grönberg
Ilmarisentie 4 A 5
06150 Porvoo
Puh. 050 404 5407
einari.gronberg@borealisgroup.com

Pääkaupunkiseudun Paikallisjärjestö
Toimisto
Sörnäistenrantatie 7 B 35, 2 krs
00530 Helsinki
sak.ppj@gmail.com
Kotisivuille
Pj. Simo Utriainen
Kajaaninlinnantie 7 F 101
00900 Helsinki
Puh. 040 741 9118
simoutriainen@gmail.com

Häme

Forssan seudun paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Janne Nieminen
Menostentie 221
30100 Forssa
Puh. 050 542 2039
jmnieminen68@gmail.com

Hämeenlinnan paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Jani Tikkanen
Bremerintie 16
13500 Hämeenlinna
Puh. 045 275 5372
janitikkanen@outlook.com

Jokioisten paikallisjärjestö
Pj. Juha Hacklin
Tuomikuja 4
31600 Jokioinen
Puh. 0500 994 931
hacklin59@luukku.com

Lahden seudun paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Soppi Kari
Hakkapeliitankatu 14 B 12
15830 Lahti
Puh. 044 719 5858
kari.soppi@phsotey.fi

Riihimäen paikallisjärjestö
Kotisivuille
Pj. Petri Mattila
Savikonkatu 42 C 13
11710 Riihimäki
petri.mattila@wippies.com
Puh. 040 501 8377